Strona główna

Forum - Missfashion.pl, gra o modzie dla dziewczyn!

Strony : 1 2 3

#1 01-06-2013 o 14h51

Miss'całkiem całkiem
Feila
...
Miejsce: Koszalin
Wiadomości: 169

Tutaj możemy pisać  wszystkie swoje ulubione cytaty , aforyzmy z książek , filmów itd /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

1. Jeżeli któregoś dnia ktoś zarzuci Ci , że twoja praca nie jest profesjonalna powiedz sobie , że Arkę Noego zbudowali amatorzy a Titanica profesjonaliści ''

2.  ,,Nie nakłaniam cię do kłamstwa , tylko do kreatywnego podejścia do świata '' - Piosenki dla Pauli

3.,,Daj każdemu dniu szansę stania się najpiękniejszym w twoim życiu '' - Mark Twain


,,Miłość jest siłą, która nie narzuca się człowiekowi od zewnątrz, lecz rodzi się w jego wnętrzu, w jego sercu, jako jego najbardziej wewnętrzna własność"

Offline

#2 01-06-2013 o 15h26

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Nie jest to zbyt głębokie, ani nie ma ukrytego przesłania ale uwielbiam ten cytat /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/smile.png

"Czułem się cudownie wręcz paskudny. Zawsze mi się to przydarza, gdy mam okazję zdeprymować wszechpotężne, z nikim nie liczące się typy, którym wydaje się, że całość bytu stworzono wyłącznie dla ich przyjemności."  -  Zagłada Czarnej Kompanii

Offline

#3 01-06-2013 o 15h41

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

"These violent delights have violent ends
And in their triumph die like fire and powder
Which as they kiss consume"
Romeo and Juliet, W. Shakespeare

I jeszcze dzisiejszy fav:
"Śpiesz się powoli, a zdążysz się spóźnić!"
Moja mama <3

Offline

#4 01-06-2013 o 19h24

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Kouki napisał

"These violent delights have violent ends
And in their triumph die like fire and powder
Which as they kiss consume"
Romeo and Juliet, W. Shakespeare

I jeszcze dzisiejszy fav:
"Śpiesz się powoli, a zdążysz się spóźnić!"
Moja mama <3

Świetna Mama, pozdrów Ją ode mnie :3 /modules/forum/img/smilies/bimbo/smile.gif

Offline

#5 02-06-2013 o 02h00

Miss'nieobczajona
rooksioo88
...
Miejsce: Kołobrzeg
Wiadomości: 17

Kilka cytatów z filmów bollywood:

"Miłość Rani W Taki Sposób, że Nie Pozwala Ani żyć, Ani Umrzeć"

"Życie mija a my uczymy się jak żyć bez miłości"

"Prawda naszego życia ma gorzki smak."

"Żyć tak jakby jutra miało nie być"

"Czasem okazanie uczuć może złamać serce."

Ale czy ukrywanie ich prowadzi do szczęścia?"

"Nigdy nie mów „żegnaj”. „Żegnaj” zabija całą nadzieję na ponowne spotkanie."

"Mówią, że jeśli dobrze szkasz, to odnajdziesz nawet Boga."

`Szkoda, że nie moge Ci powiedziec jak Cię kocham..
Kocham Cię bardzo, bardzo mocno..
Kocham Cię i kiedy zamykam oczy widzę Ciebie,
Gdy otwieram oczy pragne Cie zobaczyć,
Gdy Cie nie ma czuje, że jesteś wszędzie.
W każdej sekundzie.., minucie.., zawsze..
Moje oczy szukaja tylko Ciebie,
Nazwij to miłością.., szaleństwem, czy biciem mego serca..
Dla mnie to jedno i to samo.
Tak wielu ludzi kocha..
Ale nikt nie kocha tak jak ja!
Bo nikt nie ma kogos takiego jak Ty!
Nie moge zapomnieć,
Nie chce.. !
Jesteś moja i bede Cię kochał przez całe życie,
Aż do śmierci..
A nawet po niej.. ! `

" Miłość jest jak życie, nie zawsze jest prosta i nie zawsze daje szczęście...Ale jeżeli nie przestajemy żyć, dlaczego mielibyśmy przestać kochać? "


Moje uzależnienie i nałóg: Shahrukh Khan <3
Kocham Bollywood <3
Link do zewnętrznego obrazka

Offline

#6 02-06-2013 o 03h26

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

"Kłopot z życiem po­lega na tym, że nie ma okaz­ji go przećwiczyć i od ra­zu ro­bi się to na poważnie. "

"Ludzie, którzy nie pot­rze­bują in­nych ludzi, pot­rze­bują in­nych ludzi, by im oka­zywać, że są ludźmi, którzy nie pot­rze­bują in­nych ludzi.  "

"Na początku było nic. I rzekł Bóg: „Niechaj sta­nie się światłość” i da­lej nic nie było, tyl­ko te­raz można to zobaczyć.  "



"- Dlacze­go Chaos zaw­sze wyg­ry­wa z Porządkiem?

- Po­nieważ jest le­piej zorganizowany.  "



"Wiesz co jest naj­większą tra­gedią te­go świata? Ludzie, którzy nig­dy nie od­kry­li, co nap­rawdę chcą ro­bić i do cze­go mają zdol­ności. Sy­nowie, którzy zos­tają ko­wala­mi, bo ich oj­co­wie by­li ko­wala­mi. Ludzie, którzy mog­li­by fan­tastycznie grać na fle­cie, ale starzeją się i umierają, nie widząc żad­ne­go in­stru­men­tu mu­zyczne­go, więc zos­tają oracza­mi. Ludzie ob­darze­ni ta­len­tem, które­go nig­dy nie poz­nają. A może na­wet nie rodzą się w cza­sie, w którym mog­li­by go od­kryć. "

"Co jest najśmie­szniej­sze w ludziach:

Zaw­sze myślą na od­wrót: spie­szy im się do do­rosłości, a po­tem wzdychają za ut­ra­conym dzieciństwem. Tracą zdro­wie by zdo­być pieniądze, po­tem tracą pieniądze by odzys­kać zdro­wie. Z troską myślą o przyszłości, za­pomi­nając o chwi­li obec­nej i w ten sposób nie przeżywają ani te­raźniej­szości ani przyszłości. Żyją jak­by nig­dy nie mieli um­rzeć, a umierają, jak­by nig­dy nie żyli.  "

"Co jest śmiesznego w ludziach? Najpierw nadwyrężają zdrowie dla pieniędzy, a potem wydają pieniądze by odzyskać zdrowie."


"K:
I tak na koniec wszyscy wylądują w kostnicy...

Ja:
Kostnica nie jest zła. Spójrz na to w ten sposób: martwym nie jest zimno i nie myślą, że rękawiczki mają dziurawe, nie? Zresztą ja tam nie wiem. Martwa jeszcze nie byłam."



"Illusions… or real illusions. Hidden within illusions are real illusions. From real illusions emerge illusions. Lies hidden within the truth. Truth hidden within lies. This is the mist."


"- Jako panna młoda jesteś światłem, dobrem, niewinnością. By wszelkie zło i zanieczyszczenie z ciebie usunąć. Jako przestępca, on jest ciemnością, złem i nieczystością. Tak więc to co wyniknie z tego połączenia będzie dobre.

- A gdzie idzie to zło z, którego się mnie oczyszcza?

- Do przestępcy."

"Ambry, Lulu wie, że to ty ponieważ każdy twój prezent nie był trafiony."

"- Rozumiesz dzieciaku?

- Czaję! Mam wyglądać na brudnego jak Gareki"

Ostatnio zmieniony przez Solelei (02-06-2013 o 03h26)

Offline

#7 02-06-2013 o 10h15

Miss'całkiem całkiem
Salivia
...
Wiadomości: 167

"Idź przed siebie i nie patrz wstecz"

"Nie ważne co mówią o tobie inni, ważne żebyś ty wiedział kim jesteś"

"Strach nie jest czymś złym. To świadomość swoich słabości. Ludzie, którzy znają swoje słabości, stają się silniejsi." - Fairy Tail

"Są na tym świecie ludzie, którzy lubią samotność. Ale nie ma nikogo, kto mógłby tę samotność znieść." - Fairy Tail

"Błędy to nie kajdany trzymające nas w miejscu." - j.w.

Offline

#8 02-06-2013 o 13h27

Miss'na całego
Hallucinatie
...
Miejsce: Swagland
Wiadomości: 258

Ja znam za duzo ciekawych cytatow, wiekszosc pochodzi z piosenek (tak, rockowych, metalowych, punkowych, corowych!), ale wiekszosc jest przeplatana przeklenstwami, ktore nawet nie odejmuja uroku. A poza tym - pamietam je wszystkie dopoki ktos nie kaze mi ich wymienic, heh, zycie. XD

Offline

#9 02-06-2013 o 19h48

Miss'na całego
Nabi
...
Miejsce: Fairy Glade
Wiadomości: 458

W Boy's love i Boy's love 2 co jakiś czas wyświetlane były piękne cytaty...Nie spisałam niestety wszystkich. :<

Zazdrość to siostra Miłości, tak jak Lucyfer jest bratem Aniołów. - Boufflers

Ból ma jakieś granice, jednakże strach ich nie posiada - Prunius

Zazdrość ma 1000 oczów, jednakże żadne z nich nie patrzą prawidłowo.

Przeznaczenie nie istnieje przypadkowo. Kiedy jeszcze nie było przeznaczenia, ludzie stworzyli je sami. - Wilson

Świat jest jak ocean. Rzeczy, które nie umieją pływać, utoną. - Hiszpańskie przysłowie

Jeden promień słońca jest w stanie rozjaśnić ogromne ciemności. - Święty Franciszek z Asyżu.

Wy i ja jesteśmy jedno. Nie mogę zrobić wam krzywdy, nie raniąc siebie. - Gandhi

Offline

#10 02-06-2013 o 21h42

Miss'ujdzie
Repeatthatyouloveme
...
Miejsce: Żyrardów
Wiadomości: 231

Mój ukochany cytat:
Kiedy się cze­goś prag­nie, wte­dy cały wszechświat sprzy­sięga się, byśmy mog­li spełnić nasze marze­nie.
Paulo Coelho

I jeszcze fragmenty Wisławy Szymborskiej:
Żaden dzień się nie powtórzy,
nie ma dwóch podobnych nocy,
dwóch tych samych pocałunków,
dwóch jednakich spojrzeń w oczy.

...
Jesteś - a więc musisz minąć.
Miniesz - a więc to jest piękne.

Offline

#11 15-06-2013 o 22h15

Miss'OK
Evelyn
陶磁器人形
Miejsce: Kraków
Wiadomości: 1 617

Żyjąc,umieramy.Rozpadamy się z każdą chwilą

Olga Tokarczuk,Szafa

Offline

#12 20-06-2013 o 23h06

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

"Kawior dla ludu!"
              ~Hamlet

Offline

#13 04-07-2013 o 08h50

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

To może tak na początek ode mnie...

Bo widzisz, Harry, to nasze wybory ukazują, kim naprawdę jesteśmy, o wiele bardziej niż nasze zdolności.
- Dumbeldore (J. K. Rowling)

Światło myśli, że podróżuje szybciej niż cokolwiek innego. Ale myli się. Nieważne, jak szybko światło podróżuje: zawsze dowiaduje się, że ciemność była pierwsza i czekała na nie.
- Terry Pratchett

Pamiętasz ten moment, kiedy jako dziecko, w wieku koło siedmiu lat, malujesz obrazek i niebo to niebieski pasek u góry kartki? I wtedy przychodzi ten moment rozczarowania, kiedy nauczyciel mówi ci, że tak naprawdę niebo zajmuje cała wolną przestrzeń na rysunku. I to jest ta chwila, kiedy życie zaczyna być coraz bardziej skomplikowane i nieco nudniejsze, ponieważ zamalowywanie kartki na niebiesko jest raczej nużącym zajęciem.
- Alan Rickman

Offline

#14 04-07-2013 o 17h56

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

A ode mnie takie:
"Zaw­sze trze­ba po­dej­mo­wać ry­zyko. Tyl­ko wte­dy uda nam się pojąć, jak wiel­kim cu­dem jest życie, gdy będziemy go­towi przyjąć nies­podzian­ki, ja­kie niesie nam los." - Paulo Coelho

"Miłość to nasza ostatnia szansa .Po za nią doprawdy nie istnieje na ziemi nic, co by nas mogło utrzymać przy życiu."

"I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką." Paulo Coelho

I jeszcze mam taka ulubiona historyjkę:

Powiadają, że pewnego razu spotkały się na Ziemi wszystkie uczucia i cechy ludzkich istot. Gdy Znudzenie ostentacyjnie ziewnęło po raz trzeci, Szaleństwo, jak zwykle obłędnie dzikie, zaproponowało:
- Pobawmy się w chowanego!
Intryga, niezmiernie zaintrygowana, uniosła tylko lekko brwi, a Ciekawość, nie mogąc się powstrzymać, spytała z typowym dla siebie zainteresowaniem:
- W chowanego? A co to takiego?
- To zabawa - wyjaśniło żywo Szaleństwo - polegająca na tym, iż ja zakryję sobie oczy i powolutku zacznę liczyć do miliona. W międzyczasie wy wszyscy dobrze się schowacie, a gdy skończę liczyć, moim zadaniem będzie was odnaleźć. Pierwsze z was, na którego kryjówkę trafię, zajmie moje miejsce w następnej kolejce.  Podekscytowany Entuzjazm zaczął tańczyć w towarzystwie Euforii, Radość podskakiwała tak wesolutko, iż udało się jej przekonać do gry Wątpliwość, a nawet Apatię, której nigdy niczym nie dało się zainteresować.
Jednakże nie wszyscy chcieli się przyłączyć.
Prawda wolała się nie chować, w końcu i tak zawsze ją odkrywano. Duma stwierdziła, że zabawa jest głupia, ale tak naprawdę w głębi duszy gryzło ją, iż pomysł wyszedł od kogo innego.
Tchórzostwo z kolei nie chciało ryzykować.
-Raz, dwa, trzy - zaczęło liczyć Szaleństwo.
Najszybciej schowało się Lenistwo, osuwając się za pierwszy lepszy napotkany kamień. Wiara pofrunęła do nieba, a Zazdrość ukryła się w cieniu Triumfu, który z kolei wspiął się o własnych siłach hen, na sam szczyt najwyższego drzewa. Wspaniałomyślność długo nie mogła znaleźć dla siebie odpowiedniego miejsca, gdyż wszystkie kryjówki wydawały się jej idealne dla przyjaciół:  Krystalicznie czyste jezioro było wymarzonym miejscem dla Piękności, dziupla - w sam raz dla Nieśmiałości, motyle skrzydła stworzono dla Zmysłowości, powiew wiatru okazał się natomiast najlepszy dla Wolności. W końcu Wspaniałomyślność schowała się za promyczkiem słońca. Z kolei Egoizm znalazł sobie, jak sądził, wspaniałe miejsce: wygodne i przewiewne, a co najważniejsze - przeznaczone tylko, tylko dla niego. Kłamstwo schowało się na dnie oceanów, a może skłamało i tak naprawdę ukryło się za tęczą? Pasja i Pożądanie w porywie gorących uczuć wskoczyli w sam środek wulkanu. Niestety wyleciało mi z pamięci, gdzie skryło się Zapomnienie.
Gdy Szaleństwo liczyło dziewięćset dziewięćdziesiąt dziewięć tysięcy dziewięćset dziewięćdziesiąt dziewięć Miłość jeszcze nie zdołała znaleźć sobie odpowiedniego miejsca. W ostatniej chwili odkryła jednak zagajnik dzikich róż i schowała się wśród ich krzaczków.
-Milion - krzyknęło na końcu Szaleństwo i dziarsko zabrało się do szukania.
Od razu, rzecz jasna, odnalazło schowane parę kroków dalej Lenistwo. Chwilę potem usłyszało Wiarę rozmawiającą w niebie z Panem Bogiem. W ryku wulkanów wyczuło natomiast obecność Pasji i Pożądania. Następnie, przez przypadek, odnalazło Zazdrość, co szybko doprowadziło je do kryjówki Triumfu. Egoizmu nie trzeba było wcale szukać, gdyż jak z procy wyleciał ze swej kryjówki, kiedy okazało się, iż wpakował się w sam środek gniazda dzikich os. Trochę zmęczone szukaniem Szaleństwo przysiadło na chwilę nad stawkiem w ten sposób znalazło Piękność.
Jeszcze łatwiejsze okazało się odnalezienie Wątpliwości, która, niestety, nie potrafiła się zdecydować, z której strony płotu najlepiej się ukryć.
W ten sposób wszyscy zostali znalezieni: Talent wśród świeżych ziół, Smutek - w przepastnej jaskini, a Zapomnienie... cóż, już dawno zapomniało, iż bawi się w chowanego.
Do znalezienia pozostała tylko Miłość. Szaleństwo zaglądało za każde drzewko, sprawdzało w każdym strumyczku, a nawet na szczytach gór i już, już miało się poddać, gdy odkryło niewielki różany zagajnik.
Patykiem zaczęło odgarniać gałązki... Wtem wszyscy usłyszeli przeraźliwy okrzyk bólu. Stało się prawdziwe nieszczęście! Różane kolce zraniły Miłość w oczy. Szaleństwu zrobiło się niezmiernie przykro, zaczęło prosić, błagać o przebaczenie, aż w końcu poprzysięgło zostać przewodnikiem ślepej z jego winy przyjaciółki.

I to właśnie od tamtej pory, od czasu, gdy po raz pierwszy bawiono się na Ziemi w chowanego, Miłość jest ślepa i zawsze towarzyszy jej szaleństwo...

Offline

#15 12-07-2013 o 20h46

Miss'ujdzie
MissJuliaDorosz
...
Miejsce: Rzeszów
Wiadomości: 203

Ach mój ulubiony cytat!
" Ciemność nie zwycięży ciemności, tylko światło może to zrobić
  Nienawiść nie wygra z nienawiścią, tylko miłość może to uczynić " - manga Puella Magi Madoka Magica

"Wiem, że nic nie wiem" - pewien mądry filozof


https://fbcdn-dragon-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/s128x128/851584_144885072352426_710267237

Offline

#16 13-07-2013 o 00h17

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 8

''-Niestety, nie umawiam się z nieznajomymi.
-Na szczęście ja tak. Będę o piątej.''
dialog z książki ''Szeptem''

''Hej! Popatrz na mnie, jestem inna niż ten tłum. Diamentowa dusza, pośród tanich suk.''

Offline

#17 20-07-2013 o 22h32

Miss'nieobczajona
Dragona
...
Miejsce: Płock
Wiadomości: 21


,,– Myślałem, że będzie większy.
Clary spojrzała na kielich, który trzymała w ręce. Był wielkości zwykłego kieliszka do wina, tylko dużo cięższy. Szumiała w nim moc, niczym krew płynąca w żyłach.
– Jest w sam raz stwierdziła z urazą.
– Tak, ale spodziewałem się czegoś, no wiesz... – rzucił protekcjonalnie i nakreślił rękami kształt mniej więcej wielkości kota.
– To Kielich Anioła, a nie Muszla Klozetowa Anioła – odezwała się Isabelle."

,,Chłopiec już nigdy więcej nie płakał i nigdy nie zapomniał tego, czego się nauczył: że kochać to niszczyć i że być kochanym to znaczy zostać zniszczonym. "

~ Cassandra Clare, "Miasto Kości"

,,Długa jest droga do raju skarbie, więc nie przejmuj się drobiazgami"
~ S. King, "Bezsenność"

,,– Dziwny ten świat, co?
Upłynęło kilka sekund, nim zdołałam odpowiedzieć.
– Jak żaden inny. "
Stephanie Meyer, "Intruz"

"To prawdziwy artysta w swoim fachu. On kopnie cię w rzyć, a ty wówczas przelecisz nad dachami tego grodu, tak pięknie, że nieliczni o tej porze przechodnie wezmą cię za pegaza."
- Andrzej Sapkowski "Wiedźmin"

"Żadna sprawa nie jest przegrana, jeśli jest choć jeden głupiec gotowy o nią walczyć."
- Kapitan Jack Sparrow


*Chęć bycia kimś innym, to marnowanie osoby, którą się jest."
- K. D. Cobain

"Nie można kłócić się ze wszystkimi głupcami tego świata."
- Christopher Paolini "Eragon"

"Uświadomiła sobie, że wciąż patrzą sobie w oczy, gdy Daniel się do niej uśmiechnął. Zalała ją fala ciepła, aż musiała chwycić się ławki, żeby nie upaść. Poczuła, jak jej wargi układają się w uśmiech, lecz wtedy on uniósł rękę.

I pokazał jej środkowy palec."
- Lauren Kate "Upadli"


Offline

#18 20-07-2013 o 22h39

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

Jestem najpotężniejszym człowiekiem na świecie, rządzę największym imperium w dziejach, kochają mnie miliony i nie mam z kim wypić filiżanki herbaty.

Offline

#19 22-07-2013 o 13h28

Moderator
ErinBlack
...
Miejsce: Częstochowa
Wiadomości: 3 992

Cóż znam wiele ciekawych cytatów, ale sądzę, że wybiorę tylko kilka najciekawszych /vendor/beemoov/forum/../../../public/forum/smilies/tongue.png

Historia Kopciuszka:

"Nigdy nie pozwól aby strach przed działaniem wykluczył Cię z gry"

"A: Fajny masz strój. Kim dzisiaj jesteś?
C: Sobą.
A: Tak ci najlepiej."


Niby nic specjalnego, ale w jakiś sposób te słowa ciągle chodzą mi po głowie...


"...bo wilk, które­go mam w so­bie, już zaw­sze będzie pragnął owieczki schowanej w twoim sercu..." - Nie wiem skąd jest ten cytat, po prostu kiedyś znalazłam go na necie. Lecz muszę przyznać, że jest na swój sposób uroczy ^-^

Na razie to tyle, ale coś czuję, że jeszcze tu wpadnę xD


"Do not take life too seriously, you will never get out of it alive."

Gdzie możesz mnie znaleźć?
ASK || SF

Offline

#20 24-07-2013 o 08h50

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 7

Mam jedną piosenkę, która przemawia do mnie, utożsamiam ją z moim życiem opowiada o mojej trudnej przeszłości:
All of my hate cannot be found
I will not be drowned by your thoughtless scheming
Now you can try to tear me down
Beat me to the ground
I will see you screaming

Thumbing through the pages of my fantasies
Pushing all the mercy down, down, down
I wanna see you try to take a swing at me
Come on, gonna put you on the ground, ground, ground

Why are you trying to make fun of me?
You think it's funny?
What the f**k you think it's doing to me?
You take your turn lashing out at me
I want you crying with your dirty ass in front of me

All of my hate cannot be found
I will not be drowned by your thoughtless scheming
Now you can try to tear me down
Beat me to the ground
I will see you screaming

Thumbing through the pages of my fantasies
I'm above you, smiling at you, drown, drown, drown
I wanna kill and rape you the way you raped me
And I'll pull the trigger
And you're down, down, down

Why are you trying to make fun of me?
You think it's funny?
What the f**k you think it's doing to me?
You take your turn lashing out at me
I want you crying with your dirty ass in front of me

All of my hate cannot be found
I will not be drowned by your thoughtless scheming
Now you can try to tear me down
Beat me to the ground
I will see you screaming

All my friends are gone, they died
They all screamed, and cried

Gonna take you down
Gonna take you down
Gonna take you down
Gonna take you down

All of my hate cannot be found
I will not be drowned by your thoughtless scheming
Now you can try to tear me down
Beat me to the ground
I will see you screaming
I will see you screaming

Offline

#21 01-09-2013 o 00h04

Miss'całkiem całkiem
Lilka
...
Wiadomości: 167

[...] nie zwracał uwagi na to, co do niego mówiono, tylko wpatrywał się w mrok oczu, by odgadnąć to, czego mu nie mówiono [...].
Gabriel García Márquez
.................................
Ten, który wal­czy z pot­wo­rami po­winien zad­bać, by sam nie stał się pot­wo­rem. Gdy długo spogląda­my w ot­chłań, ot­chłań spogląda również w nas.-
-He who fights with mon­sters should look to it that he him­self does not be­come a mon­ster. When you ga­ze long in­to the abyss, the abyss al­so ga­zes in­to you. (ang.)
Fryderyk Nietzsche
.................................
Człowiek, który nie poczuł sma­ku swoich łez - nie jest praw­dzi­wym człowiekiem.
Wisława Szymborska
.................................
Ja­kaś część ciebie wciąż we mnie żyje. Na­wet gdy­byś ty od­szedł, ta część by zos­tała. Tkwisz we mnie. Jes­tem twoim od­bi­ciem, ty jes­teś moim, żad­ne z nas nie może już is­tnieć oddzielnie.
Éric-Emmanuel Schmitt
.................................
Różni­ca między na­mi jest ta­ka, sy­nu, że ja jes­tem op­ty­mistą, który mówi „jut­ro”, a ty op­ty­mistą, który mówi „tam”. Twój op­ty­mizm roz­wi­ja się w przes­trze­ni, mój za­korze­niony jest w czasie.
Éric-Emmanuel Schmitt
.................................
Nie muszę wiele umieć, lecz chciałbym Cię zrozumieć
Pokochać Twoją inność, radosnych myśli zwinność
Czaqu - Fragmnent piosenki "Innosc"
.................................
Dzi­siej­sze nieśmiałe dziec­ko, to to, z które­go wczo­raj się śmialiśmy.
Dzi­siej­sze ok­rutne dziec­ko, to to, które wczo­raj biliśmy.
Dzi­siej­sze dziec­ko, które oszu­kuje, to to, w które wczo­raj nie wierzyliśmy.
Dzi­siej­sze zbun­to­wane dziec­ko, to to, nad którym się wczo­raj znęcaliśmy.

Dzi­siej­sze za­kocha­ne dziec­ko, to to, które wczo­raj pieściliśmy.
Dzi­siej­sze roz­trop­ne dziec­ko, to to, które­mu wczo­raj do­dawa­liśmy otuchy.
Dzi­siej­sze ser­deczne dziec­ko, to to, które­mu wczo­raj oka­zaywa­liśmy miłość.
Dzi­siej­sze mądre dziec­ko, to to, które wczo­raj wychowaliśmy.
Dzi­siej­sze wy­rozu­miałe dziec­ko, to to, które­mu wczo­raj przebaczyliśmy.

Dzi­siej­szy człowiek, który żyje miłością i pięknem, to dziec­ko, które wczo­raj żyło ra­dośćią.
Ronald Russell
.................................
W woj­nach, bez względu na to, która stro­na będzie się uważała za zwy­cięzcę, nie ma wyg­ra­nych, są tyl­ko przegrani.
Neville Chamberlain
.................................
Co należy zrobić po upadku? To, co robią dzieci: podnieść się.
Aldous Huxley
.................................
Czy wszys­tko po­zos­ta­nie tak sa­mo, kiedy mnie już nie będzie? Czy książki od­wykną od do­tyku moich rąk, czy suk­nie za­pomną o za­pachu mo­jego ciała? A ludzie? Przez chwilę będą mówić o mnie, będą dzi­wić się mo­jej śmier­ci - za­pomną. Nie łudźmy się, przy­jacielu, ludzie pog­rze­bią nas w pa­mięci równie szyb­ko, jak pog­rze­bią w ziemi nasze ciała. Nasz ból, nasza miłość, wszys­tkie nasze prag­nienia odejdą ra­zem z na­mi i nie zos­ta­nie po nich na­wet pus­te miej­sce. Na ziemi nie ma pus­tych miej­sc.
Halina Poświatowska
.................................
Właści­wie, to dob­re słowo. Ta­ka przyk­rywka do wszys­tkiego, cze­go nie chce­my po­wie­dzieć. Właści­wie dob­rze, to znaczy, nie, nie dob­rze, ale pra­wie źle, ale po co ci o tym mówić. Właści­wie zdro­wa, to znaczy cho­ra, może była cho­ra, może jeszcze nie doszła do siebie, więc właści­wie zdro­wa, ale nie two­ja spra­wa. Właści­wie myślałam, żeby do ciebie zadzwo­nić, to znaczy, nie, nie chciałam dzwo­nić, ale nie wiem, co po­wie­dzieć, więc słowo właści­wie i tak da ci do zro­zumienia, że nie dzwoń ty również. Właści­wie mam czas - i tyl­ko głos się za­wie­sza na tym słowie właści­wie. Jak­by to słowo miał swój spec­jalny ak­cent, niepol­ski, lek­ko prze­ciągły, śpiew­ny, następujący po sy­labie wła... od­dzielo­ny pauzą od reszty.
Właści­wie - to znaczy pra­wie kłam­stwo.
Właści­wie nic mi nie jest. To znaczy jest mi wszys­tko.
Katarzyna Grochola

Offline

#22 13-09-2013 o 17h02

Miss'całkiem całkiem
Kleopaatraa
...
Miejsce: Floryda ^.^
Wiadomości: 112

Helooooł. Może i ja się coś tutaj wtrącę...?  A więc przedstawię Wam kilka moich ulubionych cytatów z "Dary Aniołów: Miasto Kości".


"(...) - Czytałam w twoich fusach od herbaty, pamiętasz, Nocny Łowco? Nie zakochałeś się jeszcze w niewłaściwej osobie?
- Niestety, Damo Nieba, moją jedyną prawdziwą miłością pozostaję ja sam.
Dorothea wybuchnęła śmiechem.
- Przynajmniej nie martwisz się odrzuceniem, chłopcze.
- Niekoniecznie. Od czasu do czasu się odtrącam, żeby było ciekawiej." 

...

"- Trzymaj się z daleka od mojej broni. Nie dotykaj żadnej bez mojego pozwolenia.
- Cóż, właśnie pokrzyżowałeś moje plany sprzedania jej na eBayu - rzuciła Clary
- Sprzedania na czym?
Clary się uśmiechnęła
- Mitycznym miejscu o wielkiej magicznej mocy."

...

"Jasne – rzucił Simon kwaśnym tonem. – I nawet nie raczyłaś do mnie zadzwonić i oznajmić, że zamieszkałaś z farbowanym, podrabianym fanem gotyku, którego poznałaś w Pandemonium. A przez ostatnie trzy dni zastanawiałem się, czy jeszcze żyjesz. – Z nikim nie zamieszkałam – oświadczyła Clary (...) – Tak na marginesie, moje włosy to naturalny blond – wtrącił Jace."

...



Niektóre są dość rozwalające... ;D

Offline

#23 28-09-2013 o 23h50

Miss'Żółtodziób
...
Wiadomości: 0

A nade mną Roszpunka. To może kilka cytatów z "Zaplątanych"?
- "Czy poślubiłem Roszpunkę? Otóż muszę zakomunikować wam z przyjemnością, że trochę to trwało i wymagało mnóstwa starań i zachodu, no ale w końcu... zgodziłem się."
- "Poddani długo radowali się powrotem zaginionej księżniczki. Impreza trwała tydzień. Było bardzo wesoło, nie, żebym cokolwiek pamiętał..."
- "Dozwól mi, cna niewiasto, nim wyznam ci, jak mnie zwą, te oto ozwać się słowa: Heja! Co jest, śliczna? Jestem Flynn Rider. Co tam, w ogóle, u ciebie, hmm?" - Flynn jest mistrzem.

A teraz moje ulubione:
- "Co komu do tego, skoro i tak mniejsza o to" -  Kłapouchy.
- "Życie to jest coś, co upływa, kiedy ty jesteś zajęty snuciem planów na przyszłość" - John Lennon
- "Nie bój się doskonałości. Nigdy jej nie osiągniesz." -Salvador Dali
- "Być może istnieją czasy piękniejsze, ale te są nasze." - Jean Paul Sartre
- "Miałem zły dzień.Tydzień.Miesiąc Rok. Życie. Cholera jasna." - Charles Bukowski
- "Ja po prsotu chcę żyć. Póki jestem żywy." - Bon Jovi
Dwa cytaty Alberta Camusa:
- "Aby istnieć człowiek musi się buntować."
- "Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo nie mogę za tobą nadąrzyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem"
Oraz fragment wiersza Boryszewicza:
"Odezwij się czasem
ciekawy jestem
gdzie i z kim teraz
umierasz"
Trochę się tego zebrało. Nie spodziewałam się.

Offline

#24 29-09-2013 o 15h01

Miss'ok
Kirisa
Mam wenę ^^
Wiadomości: 56

Pozwólcie, że zacytuję moje OC. xD Jakoś mam straszny sentyment do ich słów.

,,Po­wiadają, że życie ma­my tyl­ko jed­no. Cze­mu za­pomi­namy, że śmierć także występu­je pojedynczo?"

,,Głos ukocha­nej oso­by, jest naj­piękniej­szą mu­zyką dla uszu kochanka."

,,Ludzie urodzi­li się już zep­su­ci, ja­ko wer­sja pełna, która nie pot­rze­buje pop­ra­wek. W ta­kim przy­pad­ku próbując nas nap­ra­wić, czy zep­su­jemy te piękne us­terki w naszych duszach?"

,,Bo każda ideolo­gia to je­den wiel­ki błąd. Do­dat­ko­wo błąd idealny."

,,Bo w każdym bez­sensie, można zna­leźć sens. To po pros­tu sen­sy bez­sensów, by­wają bez­sensow­ne, przez co za­pomi­namy, że po­zos­tają sen­sy bez­sensow­ny sensów bezsensów. "

,,Myśle­nie oz­nacza je­dynie, że jes­teś. Kto po­wie­dział, że żyjesz? "






Cytaty moich ukochanych autorów:


,,Była to jed­na z wiel­kich ta­jem­nic. Jed­na z tych bar­dziej przy­jem­nych, po­wie­dział nieg­dyś jej oj­ciec. Prze­cież ser­ce służy do te­go, żeby pom­po­wać krew. Dlacze­go za­tem ro­bi jeszcze te in­ne, niewy­jaśnione rzeczy? "
Trudi Canvan

,,Poczu­cie bez­silności zniszczyło mi duszę.Nie uda­je mi się być tak dob­ra,jak bym chciała,ani tak zła,jak moim zda­niem być powinnam..."
Paulo Coelho

"W ilu jeszcze spra­wach pod­da­jemy się wzor­com, których sa­mi nie rozumiemy?"
Paulo Coelho

,,Zbyt dużo wy­cier­piał jak na swój wiek i już zo­bojętniał na cier­pienie in­nych: dla­tego sam jest skłon­ny za­dawać ból."
Dorota Terakowska

,,Miłość jest czymś co rozjaśnia wnętrze człowieka"
Dorota Terakowska


Poszukuję ludzi chętnych do zagrania w grę PBF  na forum. ^^ Więcej szczegółów u mnie!
Mój Ask - Od tej pory także i na nim można prosić o porady, czy ocenę wiersza i opowiadanka!

Offline

#25 30-09-2013 o 20h50

Miss'OK
Evelyn
陶磁器人形
Miejsce: Kraków
Wiadomości: 1 617

''Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby, brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć jak ludzie''

George Bernard Shaw

Offline

Strony : 1 2 3